SOLÁRNÍ AKUMULAČNÍ OHŘEV VODY

Jak funguje solární ohřev vody?

Je to snadné, z 3 až 5ti fotovoltaických panelů umístěných na střeše nebo slunném místě získáte energii, která Vám zadarmo ohřeje vodu.

 Co k tomu budete potřebovat?

Nainstalujeme fotovoltaické panely, můžeme využít Váš stávající elektrický bojler na teplou vodu, nebo nainstalujeme nový, větší, který dokáže lépe využít energii ze slunce a ohřát více vody.

Když je voda ohřátá, můžete využít přebytek energie pro topení přímotopným tělesem nebo třeba v létě na chlazení pomocí klimatizace. Energie využitá ze slunce je zadarmo, nemusíte za ní nic platit. Když slunce nebude svítit, ohřejete vodu elektrickou energií ze sítě jako dosud.

Vyplatí se mi to?

Ušetříte zhruba 70% nákladů na ohřev vody, to může být až 20 000 Kč za rok. Zhodnotíte svůj dům, domy s moderní technologií budou mít vždy vyšší hodnotu.

Navíc lze nyní čerpat dotaci 45 000 Kč v rámci Nová zelená úsporám a 90 000 Kč s programem Nová zelená úsporám Light. Náklady se tedy vrátí hned, nebo velmi brzy.

Co budu mít?

Používáme certifikované fotovoltaické panely, komponenty výrobce bojlerů DZ Dražice a slovenskou technologii Logitex. K systému lze připojit přímotopná kamna nebo klimatizaci, kterou můžete topit i chladit.

Co musím udělat pro realizaci?

Napište nám, zdarma připravíme návrh řešení, vyřídíme dotaci a systém instalujeme. V rámci Nová zelená úsporám Light – Solární ohřev vody dostanete 90 000 Kč na realizaci na účet dopředu.

Celková cena solárního ohřevu vody začíná na 90 000 Kč, systém tak lze často uhradit jen pomocí dotace, splníte-li požadavky na její čerpání.

Co na to ČEZ?

Váš dodavatel energie se k instalaci nevyjadřuje, žádnou energii zpět do rozvodné sítě nevracíte a není potřeba žádného souhlasu od Vašeho poskytovatele energie

Chcete vidět víc?